Sivilcelerden Kurtulmanın Yolu
25 Eylül 2014, Perşembe 12:28:01 0
Sivilcelerden Kurtulmanın Yolu

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolu

Kadınların en büyük derdi sivilce. Hastalık tedavisinde yeni yöntemler gelişiyor. Alman Nişantaşı Kliniği Dermatoloji uzmanlarından Dr. Belma Bayraktar&39;ın da uyarısı var. Sivilceler için tıbbi tedavinin yanısıra nemlendirici kullanılması da öneriliyor.Alman Nişantaşı ...

Kadınların en büyük derdi sivilce. Hastalık tedavisinde yeni yöntemler gelişiyor. Alman Nişantaşı Kliniği Dermatoloji uzmanlarından Dr. Belma Bayraktar'ın da uyarısı var. 

Sivilceler için tıbbi tedavinin yanısıra nemlendirici kullanılması da öneriliyor.

Alman Nişantaşı Kliniği Dermatoloji uzmanlarından Dr. Belma Bayraktar, akne ilaçlarının oluşturduğu kurutucu etkiyi gidermek ve hastanın tedaviye uyumunu sağlamak için nemlendiricilerin de destek tedavide yer alması gerektiğini söyledi. 

Bayraktar, nemlendiricilerin, derinin su tutma kapasitesini artırdığını ve güneş koruyuculu nemlendiricilerin kullanımıyla amacın daha da genişletilebileceğini sözlerine ekledi. 

Dr. Bayraktar, seçilecek nemlendiricinin siyah nokta ve sivilceye neden olmaması gerektiğine de dikkat çekti.

'Oily-free' ibareli yağsız nemlendiricilerin uygun olduğuna değinen Bayraktar, "bu nemlendiricilerde hayvansal ve mineral yağlar bulunmamakta, silikon yağları içermektedir" dedi.

Bayraktar, silikon yağları içeren siyah nokta yapmayan, hipoallerjenik nemlendiricilerin uygun olduğunu da anlatttı.

Erişkin yaşta ortaya çıkan sivilcelerde de aktif madde içeren nemlendiricilerden yararlanılabiliyor.

Dr. Bayraktar, "yurtdışında yapılan bir çalışmada 25 yaş üzeri akne oranı kadınlarda yüzde 12, erkeklerde yüzde 3 oranında saptanmıştır. Daha önce iddia edilenin aksine aknenin 30 yaştan sonra değil, 45 yaştan sonra azaldığı tespit edilmiştir" dedi. 

Akne tedavisinde 'peeling' 

'Peeling' (cilt soyma) işleminin de akne tedavisindeki faydalı olduğunu vurgulayan Dr. Bayraktar, işlemin faydalarını da sıraladı: 

Cildi yeniler 
Hücre metabolizmasını hızlandırır 
Deri altı destek dokusu olan kollajenin oluşumunu destekler 
Yaşlanma etkilerini geciktirir 
Ciltteki lekeleri ve sivilce izlerini giderebilir 
Ciltteki siyah noktaları ve sivilcedeki keratin tıkaçları kısa zamanda ortadan kaldırır 
Kaliteli bir cilt yapısı kazandırır 
'Peeling' işleminin uzman denetiminde olması gerektiğini belirten Dr. Bayraktar, "iltihaplı sivilce döneminde uygulanmamakta, tıbbi tedaviden sonra başlanması önerilmektedir. Sonuç olarak 'peeling'in ve nemlendiricilerin deri yüzeyinde önemli görevleri yerine getirdikleri söylenebilir" dedi. 

Yorumlar (0 yorum)
Bu tıp makalesine henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun
Yorum Ekleyin

Copyright ©2016 - www.tchastane.net - Tüm Hakları Saklıdır