Sakinleştiriciler Uyuşturucular
25 Şubat 2014, Salı 10:18:32 0
Sakinleştiriciler Uyuşturucular

Sakinleştiriciler Uyuşturucular

Doktorlar tarafından reçeteye yazılan sakinleştiricilerin en yaygın formu benzodiazpin adı verilen ve temazepam ve diazepam içeren bir grup ilaçtır. Sakinleştiricilerin çoğunun ismi marka ile anılır fakat bugün bazıları mevcut olmayabilir. ...

Doktorlar tarafından reçeteye yazılan sakinleştiricilerin en yaygın formu benzodiazpin adı verilen ve temazepam ve diazepam içeren bir grup ilaçtır. Sakinleştiricilerin çoğunun ismi marka ile anılır fakat bugün bazıları mevcut olmayabilir. Örneğin diazepam, çoğunlukla Valium diye bilinir. Birçok sakinleştirici tabletler halinde beyaz toz biçiminde gelir. Fakat kullanıcılar enjekte edebilmek için bu tozu çözündürmeleri gerekir.

Sakinleştiriciler genellikle marka adları ile bilinir ve çoğunlukla diazepam Valium, Ativan, mogadon,Rohypnol, temazepam, nitrazepam, flunitrazepam, moggies, temazzies,mazzies ya da benzos adlarıyla bilinir.

Ne yapar?

Sakinleştiriciler, tepkilerinizi yavaşlatan sizi yoran ve uykunuzu getiren, sizi uyuşuk ve unutkan yapan yatıştırıcılardır. Endişelerinizi ve öfkenizi azaltmaya yardımcı olduğu için kullanıcı üzerinde rahatlatıcı bir etkisi vardır.

Vücuda etkileri nelerdir?

Sakinleştiriciler alkol ya da diğer uyuşturucularla karıştırıldığında çok tehlikelidirler. Ayrıca çözündüklerinde ya da enjekte edildiklerinde de, enjeksiyonların taşıdığı risklerden ayrı olarak çok tehlikeli bir durum söz konusudur.Bazı benzodiazepinler, özellikle Rohypnol katili önceden belli bir cinayet gibidir.

Kullanıcılar genellikle uyuşturucuya fiziksel bir bağımlılık geliştirirler ve geri çekilme çok zor olabilir. Birçok kullanıcı endişe, baş ağrısı, mide bulantısı ve karmaşa hissederler. Ani bir geri çekilme panik ataklara ve kasılmalara neden olabilir.

Birçok kullanıcıya, diğer uyuşturuculardan kurtulmaları için diğer sakinleştiricilerden az miktarlarda reçeteye yazılır fakat bu, sakinleştiricilere bir bağımlılık yapabilir.

Yorumlar (0 yorum)
Bu tıp makalesine henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun
Yorum Ekleyin

Copyright ©2016 - www.tchastane.net - Tüm Hakları Saklıdır