Doğum Sonrası Egzersizler
25 Şubat 2014, Salı 11:09:46 0
Doğum Sonrası Egzersizler

Doğum Sonrası Egzersizler

Doğum sonrası Egzersizler Kadınların yaşamları boyunca yakasını bırakmayan “fazla kilolar” özellikle de doğum sonrasında problem yaratıyor. Bu yüzden ilk egzersizler doğum için hastaneye vardığınız zaman başlanmalıdır.     İlk egzersizlerHastaneye vardığınızda ...

Doğum sonrası Egzersizler Kadınların yaşamları boyunca yakasını bırakmayan “fazla kilolar” özellikle de doğum sonrasında problem yaratıyor. Bu yüzden ilk egzersizler doğum için hastaneye vardığınız zaman başlanmalıdır.     
İlk egzersizler

Hastaneye vardığınızda yapmanız için ayak bileğinizi çevirmeniz, birçok hastanede pelvis tabanı egzersizleri, pelvis eğilmesi ve karın kasları egzersizleri içeren bir liste verilir. Mümkün olan en kısa zamanda bu egzersizlere başlamanız gerekir. Doğum uzmanları "Pelvis tabanı egzersizlerine doğum masasında başlayın." derler , "ve yaşam için devam ettirin." diye eklerler.
Aktif olun
Yakında daha rahat hareket edeceksiniz. Yapacağınız egzersizler hızlı bir şekilde eski ölçünüze kavuşmanıza ve doğum sonrası depresyonu yenmenize yardımcı olacak.   Günde on dakikalık aktivite ile başlayın, bir engel etrafında kısa bir yürüyüş, bebeğinizle bir dans ya da özel hazırlanmış bir egzersiz videosundan çalışma yapmayı deneyebilirsiniz.

Altı hafta sonra

Altı haftalık kontrolünüzde sağlıklı olduğunuz tespit edilirse düzenli yapılacak egzersizlere başlayabilirsiniz. Hala kanamanız varsa, kolay egzersizler yapın ve kanamanız bitene kadar yüzmeye başlamayın.
 Aman dikkat!

Doğuma hazırlanırken doku bağlarını gevşeten relaksin adlı hormon, doğumdan beş ay sonrasına kadar işlevini sürdürür bu nedenle incinmeye daha da meyilli olabilirsiniz.
Eğer emziriyorsanız iyi beslenmeye ve enerjinizi en üst seviyede tutmaya ihtiyacınız var. Rahatlayın, düzenli egzersiz dışarı çıkmadan önce bebeğinizi emzirmenize rağmen anne sütü miktarını etkilemez.
Eğer beliniz ağrıyorsa, otururken kendinize dikkat edin ve zorlayıcı egzersizlerden kaçının. 

 Önemli tavsiyeler
Üç tekerlekli bebek arabası ile bebeğinizle koşabilmek ya da şehir yürüyüşü yapmak üzere tüm mekanları araştırın. .
Parkta yürüyüş ve esneme için düzenli olarak bir grup arkadaşınızla görüşün. Yürüyün, konuşun ve duruşunuz hakkında plan yapın.
Eğer gerçekten evden dışarı çıkamıyorsanız video filmlerine ya da sabit bisiklet gibi ev jimnastik ekipmanlarına yatırım yapmak için eşinizle bütçe görüşmelerine başlayın.
Eğer gittiğiniz spor ya da jimnastik merkezleri yuva imkânına sahipse bu fırsatı kaçırmayın. Bu hem siz de bebeğiniz için faydalı olacaktır.
 
Sağlıklı bir anne herkes için en iyisidir: siz, eşiniz ve bebeğiniz için.
 
Unutmayın! Bir jimnastik bağımlısı olmak zorunda değilsiniz. Son günlerde yapılan bir araştırma aktif olmanın sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez olduğunu ortaya koymuştur

Yorumlar (0 yorum)
Bu tıp makalesine henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun
Yorum Ekleyin

Copyright ©2016 - www.tchastane.net - Tüm Hakları Saklıdır