Bulimia Nervoza
19 Şubat 2014, Çarşamba 11:14:50 0
Bulimia Nervoza

Bulimia Nervoza

Anoreksiya Nervoza’nın bir başka boyutu da, Bulimia’dır. Bulimialıların tipik davranışlarının başında, yedikten sonra kendisini kusturmak gelir. Bu davranışın yan etkileri; dişlerin hasar görmesi, ağızda yaralar açılması, nefesin kötü kokması, kaslarda ...

Anoreksiya Nervoza’nın bir başka boyutu da, Bulimia’dır. Bulimialıların tipik davranışlarının başında, yedikten sonra kendisini kusturmak gelir. Bu davranışın yan etkileri; dişlerin hasar görmesi, ağızda yaralar açılması, nefesin kötü kokması, kaslarda zayıflık hatta sara hamleleri ve kalp sorunları olabilmektedir.

Bulimialıların kilolardan kurtulmak için başvurdukları bir başka yanlış yöntem de, laksatif veya ‘diüretik’ ilaçlar kullanmaktır. Aslında sık tuvalete çıkmakla, alınan kalorilerden kurtulunmaz, beden aksine, potasyum, sodyum gibi, kasları güçlü tutan minarelleri kaybeder. Diüretik ilaçlarla çok idrara çıkmak sadece bedende su kaybına neden olmaktadır. Bu da çok kısa bir süre için kişinin kendisini aldatmasından başka bir şey değildir.

Bulimia Nervoza’nın belirtileri:

-Devamlı yiyecek düşünme, devamlı canının yemek çekmesi, çok miktarda yemeği çok kısa bir sürede yemek,
-Şişman olduğunu inkar etmek,
-Zaman zaman kilo vermek için bir süre hiçbirşey yememek veya yemekleri yeterince hazmetmeyi önleyecek ilaçlar almak, kendisini hasta edecek rejimler yapmak.

Yorumlar (0 yorum)
Bu tıp makalesine henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun
Yorum Ekleyin

Copyright ©2016 - www.tchastane.net - Tüm Hakları Saklıdır