Tipik Kişilikler Çocuk
25 Şubat 2014, Salı 15:02:26 0
Tipik Kişilikler Çocuk

Tipik Kişilikler Çocuk

TİPİK KİŞİLİKLER Dört ve yedi yaşları arasında gürültü, hareketlilik ve merak çocukların tipik özellikleridir. Onların canlı hayal güçlerinin harekete geçişini izleyin. Başlangıçta çocuğunuz alışılmış bir biçimde yeni fikirleri ya da ...

TİPİK KİŞİLİKLER Dört ve yedi yaşları arasında gürültü, hareketlilik ve merak çocukların tipik özellikleridir. Onların canlı hayal güçlerinin harekete geçişini izleyin. Başlangıçta çocuğunuz alışılmış bir biçimde yeni fikirleri ya da davranış yollarını dener fakat sonraları gerçek yaşamda denemeler yaparak keşfeder. Bu yıllarda hayal gücü önemli bir rol üstlenir. Çocuğunuz kendi kendine konuşabilir, ilginç hikayeler üretebilir, hayaletlerden, karanlıklardan, yaratıklardan korkabilir. Bazen düşüncelerini bir saniye içinde değiştirmesinden endişelenebilirsiniz. Bu yaş gruplarındaki çocukların farklı duygular arasında gidip gelmesi gayet doğaldır. Çocuğunuzun küfürlü kelimeler kullanması ve sizin verdiğiniz şaşkın ve hafif gülümseyişli tepkileriniz onun bu davranışa devam etmesi için cesaretlendirebilir. Çocuğunuzun kullandığı güçlü bir dil ifadesi karşısında sakin kalmak zor olabilir. Fakat, çocuklar bu kötü sözlerin anlamını bilmezler. Sadece sizin verdiğiniz heyecanlı tepkilerden eğleniyorlardır aslında. Tuvalet eğlencelidir ve cinsel organlarına ilgi duyması yaygındır. Ayrıca üreme ve cinsiyetle ilgili sorularla da karşılaşabilirsiniz. Örneğin “bebekler nasıl dünyaya gelir?” gibi. 

Çocuğunuz yedi yaşına doğru yaklaştıkça diğerleriyle uyum içinde olma bilinci kendini göstermeye başlar ve bu yüzden rahat bir nefes alabilirsiniz. Ayrıca aile içinde küçük sorumluluklar alabilir. Bu bilgileri sadece yardımcı bir rehber olarak kullanabilirsiniz. Çocuklar farklı dönemlerde gelişirler. Fakat eğer endişeliyseniz, sağlık uzmanına ya da doktorunuza başvurun.

Yorumlar (0 yorum)
Bu tıp makalesine henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun
Yorum Ekleyin

Copyright ©2016 - www.tchastane.net - Tüm Hakları Saklıdır