Çocuklarla Yolculuk
25 Şubat 2014, Salı 15:02:43 0
Çocuklarla Yolculuk

Çocuklarla Yolculuk

Çocuklarla yolculuk Önümüzde dört günlük güzel bir tatil var, çocuk sahibi olmanız tatile çıkamayacağınız anlamına gelmez ama sadece anlık kararlar ile verilmiş hafta sonu tatilleri artık size uzaktır. Tatile çıkmadan önce, Uzun seyahat ...

Çocuklarla yolculuk

 
Önümüzde dört günlük güzel bir tatil var, çocuk sahibi olmanız tatile çıkamayacağınız anlamına gelmez ama sadece anlık kararlar ile verilmiş hafta sonu tatilleri artık size uzaktır. 

Tatile çıkmadan önce,
 
Uzun seyahat planladıysanız ve son kontrolünden itibaren uzun bir süre geçmiş ise çocuğunuzun sağlığının iyi olduğundan emin olun
Son bir ay içinde muayene oldu ise sadece doktorunuz ile yapacağınız bir telefon görüşmesi yeterli olabilir.
 
 
Yolda,
 
Yola günün hangi saatinde çıkacağınız çocuğunuzun değişikliklere verdiği yanıt, seyahat şekliniz ve süresi ile yakın ilgilidir.
Seyahatlerinizin yolcu sayısının az olduğu saatlerde olmasına dikkat edin. (Daha fazla koltuk boş olabilir, bebeğiniz daha geniş bir hareket alanı bulur ve daha az kişi rahatsız olur).
Eğer bebeğinizde arabada uyuma alışkanlığı varsa ve uzun bir araba seyahati düşünüyorsanız yol aldığınız saatlerin çoğunluğunu onun uyku saatlerine getirin, eğer araçlarda uyuyamayacak kadar çok heyecanlı oluyor ise o zaman uykusunu uyutup sonra yola çıkmalısınız.
 
Şayet uçakla yolculuk yapılacaksa,

Özellikle uçak yolculuğunda çocuğunuza özgü menü siparişini 24 saat önceden verebilirsiniz.
Bununla birlikte yanınıza bir miktar kahvaltılık alın, bu uzun süren gecikmeli yolculuklarda size yardımcı olacaktır.
Uçakla seyahatte ön koltuklardan, uygun değil ise koridordan yer alın . Eğer uçak tamamen dolu değil ise o zaman yanı boş olan bir koltuktan yer ayırtmayı deneyebilirsiniz. 

Tatilde,
 
Çocuklar için kulüplerin bulunduğu otelleri tercih edin. 

Seyahat sırasında gereksiz problemlerden kaçınmak istiyorsanız hemen öncesinde gereksiz değişiklikler yapmayın; örneğin seyahatin hemen öncesinde çocuğunuzu memeden kesmeye çalışmayın.
Alışılmamış ortamlar ve günlük programdaki değişiklikler zaten yeterince stres oluşturur, bunları arttırmayın.
Yola çıkış gününden önce tüm rezervasyonlarınızı kontrol edin. 

Yorumlar (0 yorum)
Bu tıp makalesine henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazmak isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurun
Yorum Ekleyin

Copyright ©2016 - www.tchastane.net - Tüm Hakları Saklıdır